Me Made May 2017 / מחשבות

מאי כבר כמעט נגמר, וזה הזמן לחגוג את הימים האחרונים של Me Made May 2017

האתגר, שמתקיים כל שנה מאז 2010 ברחבי הרשת, מעודד ללבוש מדי יום, במשך החודש, את הבגדים הכנת בעצמך.

המטרות העיקריות:

  • להתרגל ללבוש אותם ביום יום
  • ללמוד לשלב אותם עם הבגדים שיש לך
  • להבין אילו דברים אהובים עליך יותר ולבדוק מה חסר כדי לאפשר תכנון מחושב של התפירה בעתיד
  • לסיים פרוייקטים לא גמורים
  • לקבל השראה מאנשים אחרים, איזה בגדים הם תופרים ולובשים ביום יום

אפשר לעקוב אחרי מה שקורה בעזרת ההשטאג MMMay2017 #.  יש אנשים שמצלמים את עצמם כל יום בבגדים שלבשו, זה מסקרן ומלמד מאוד, אבל זו ממש לא המטרה.

עם הזמן הצטברו בארון שלי הרבה בגדים שתפרתי ואני לובשת הרבה. אז לכבוד האתגר החלטתי לחשוב על זה קצת יותר לעומק: ללבוש כל יום משהו שעשיתי, לתעד הכל ברשימה, להסתכל עליה ולנסות להבין מה אני נהנית ללבוש, מה חסר לי ואיך אני מתכננת את התפירה שלי בצורה טובה יותר כדי להכין בגדים שמרגישים לי הכי אני.

וגם החלטתי לצלם קצת. ממש קצת. לא כל יום. מדי פעם ובמיוחד שילובים שחזרו על עצמם ובגדים שאני משתמשת בהם ביוםיום. 

באופן כללי החלק  שהכי קשה לי זה להצטלם, גם טכנית, כי למי יש זמן לזה ביום יום הרגיל? (וצריך למצוא מתי, ושתהיה פינה מסודרת פחות או יותר בבית, תאורה טובה וכל זה ולא תמיד הצליח לי) וגם קצת מביך אותי כל עניין הסלפי. אבל……..נו, בכל זאת החלטתי לכתוב בלוג על עצמי ועל הרפתקאות התפירה שלי.

אז הנה

 חצאית עם קפלים, מותן גבוהה וכיסים בתפר הצד מבד ויסקוזה. גזרה שלי. אני אוהבת אותה כי היא שונה מכל מה שיש לי: רחבה,עם המון קפלים, צבע מיוחד, אבל בכל זאת מתאימה עם כל דבר כמעט ובמיוחד עם חולצות הפסים שאני לובשת הרבה.

חצאית מעטפת: Miette skirt by Tilly and the buttons   החלק העליון הוא בעצם שמלה: Coco top and dress by Tilly and the buttons   יש לי הרבה חצאיות אבל לזו אני קשורה במיוחד כי היא הבגד הראשון שתפרתי.  אני לובשת גם את החצאית וגם את השמלה כל הזמן, כבר שנים. החצאית מתאימה עם כל דבר גם בחורף וגם בקיץ ואף פעם לא נמאס לי ממנה.  את השמלה אני לובשת כמו שהיא או כחולצה עם חצאית מעל.

גזרה ששרטטתי בהשראת Alder shirtdress/ Grainline studio  כי אני ממש אוהבת חולצות-שמלה ובגלל אפקט האווריריות. בקיץ שעבר הלכתי איתה כל הזמן. כתבתי עליה בפוסט הזה. צופה לה הרבה אור שמש גם בחודשים הקרובים.

שמלת ג’ינס שאני אוהבת במיוחד. שירטטתי את הגזרה כאחד הפרוייקטים לסיום קורס תדמיתנות.

חולצת כותנה מכופתרת עם קפלונים (איך אומרים בעברית ruffle?).  שרטטתי את הגזרה ותפרתי את זו כדוגמא ראשונית/טאוול (toile). לא הייתי בטוחה לגבי הצבעים. בסוף יוצא שדווקא אותה אני לובשת המון. המידה היא “בדיוק”, היא נוחה מאוד והיא נראית טוב גם עם סוודר מעל.

גזרה: The Collins top/ In the folds     מכותנה דקה שקיבלתי במתנה. חולצת אוברסייז, קצרה מקדימה וארוכה מאחורה, שאני אוהבת ללבוש עם ג’ינס. תפרתי אותה באפריל מיד כשגזרה התפרסמה וכבר לבשתי המון. כשחם בקיץ אני הכי אוהבת דברים אווריריים שלא צמודים לגוף. היה לי כל כך נעים בחולצה הזו שבמהלך החודש תפרתי לי עוד קולינס, בלי שרוולים, בצבע ירוק חאקי. באותה הזדמנות גם החלטתי לקצר זוג מכנסיים כחולים שיש לי כבר מזמן, אבל לא לבשתי הרבה כי היו ארוכים מדי.  MMM היה בדיוק ההזדמנות להיזכר לקצר אותם ולהכניס לשימוש קבוע.

והיו עוד הרבה דברים שלבשתי ובשילובים שונים. כדי לעקוב ולחשוב תיעדתי הכל במחברת שלי. הנה:

אז מה המחשבות והמסקנות שלי? 

הצלחתי ללבוש כל יום לפחות פריט אחד שעשיתי, זה בהחלט היה מאתגר אבל לא היה כרוך במאמץ גדול מדי כי יש לי כבר הברה פריטים שאני אוהבת ולובשת כל הזמן. בגלל שלרוב מדובר בדברים בסיסיים הם משתלבים טוב עם שאר הדברים שיש לי בארון. 

אני אוהבת דברים פשוטים וחשוב לי שיהיה נוח.  

חלק מהבגדים שבחרתי ללבוש שוב ושוב הפתיעו אותי, כי לא חשבתי שהם ה”סגנון שלי”.  למשל חצאית הג’ינס הישרה שלי וחולצה מכופרת כחולה שנמצאת אצלי כבר כמה שנים ונלבשה לעיתים רחוקות. החודש הזה עזר לי לחשוב בצורה יצירתית יותר ולהתאמץ להמציא דרכים חדשות ללבוש את מה שיש (עם דגש על להרגיש בנוח ולא מאולץ)

הבגדים שלבשתי הכי הרבה הם אילו שנתפרו מגזרות ששירטטתי לפי המידה שלי. המידה המתאימה ממש חשובה.

יש לי הרבה מדי פריטים כחולים הארון. זה הצבע האהוב עלי והבסיס לרוב הבגדים שלי, אבל בחודש הזה גיליתי שזה גם קצת משעמם אותי. אני צריכה להגדיל את טווח הצבעים בתכנון שלי. אני חושבת בעיקר על בדים חלקים, אולי יותר לבן ואפור כבסיס וגם צבעים ניטרליים כמו ירוק זית, ורוד בהיר וכמה חיזוקי צבע כמו ירוק ובורדו. צריכה לעבוד על זה.

אז ניסיתי לתכנן לי פאלטות צבעים שיהיו בסיס לתכנון ממוקד יותר.  יצא לי משהו כזה:

1-2 צבעי בסיס 

ועוד 1 מהצבעים הבהירים או אחד מהצבעים הכהים 

אחר כך כשהסתכלתי (בפעם האלף) בפינטרסט שלי ראיתי שהלוח הזה שלי (למטה) די משקף את שילובי הצבעים האלו.

זה לוח הפינטרסט שלי, אם מישהו רוצה להציץ.

מבחינת פרטי לבוש, הכי חסרים לי מכנסיים!!!   אני מתכננת להסתער על העניין הזה בחודשים הקרובים. נראה מה יצא.  

זהו. היה כיף. 

יוני שמח. 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *